Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

stoiskolegsmakiblaszki15 lipca na terenie Parku Niepodległości w Błaszkach odbyła się VI edycja imprezy pn. „Smaki LGD”. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy była kaczka.

 

Po raz kolejny imprezę poprowadził charyzmatyczny i przebojowy Sławomir Janelt, który doskonale wie, jak rozruszać publiczność. Jednak najważniejsze podczas imprezy były kobiety – Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń: Koło Gospodyń Wiejskich w Pieczyskach, które reprezentowało Gminę Brzeziny, Koło Gospodyń Wiejskich w Marcjanowie reprezentujące Gminę Szczytniki, Koło Gospodyń Wiejskich w Parczewie, które reprezentowało Gminę Sieroszewice oraz Stowarzyszenie „Polne Kwiaty” z Chrzanowic reprezentujące Gminę Błaszki. Panie wzięły udział w corocznym konkursie kulinarnym związanym z mottem imprezy. Zwycięską drużyną okazało się KGW Marcjanów, które przygotowało najsmaczniejszą potrawę z kaczki. Gościem specjalnym imprezy i jednocześnie przewodniczącym jury był popularny kucharz Jan Kuroń. Ponadto w skład jury weszli: Pani Marta Różalska, właścicielka Restauracji „Różany Bar” w Kaliszu , ul. Parczewskiego 9/3, 62-800 Kalisz, gdzie serwowana jest tradycyjna wielkopolska kuchnia - czernina z kaczki, wielkopolski rosół z kury, udko kacze faszerowane śliwkami, wątróbką i żurawiną, plyndze z sosem kurkowym albo kwaśną śmietana, czy szare kluski to tylko niektóre z proponowanych potraw, właściciele proponują również bardzo dużą ofertę piw z regionalnych browarów wielkopolskich oraz tradycyjne wina oraz Pan Patryk Różalski, właściciel Restauracji/Zajazdu Noce i Dnie w Russowie k. Kalisza, Russów 71 w Gminie Żelazków, Restauracja od 2014 r. posiada certyfikat Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, właściciele zapraszają wszystkich do restauracji na m.in. pieczoną kaczkę faszerowaną jabłkami, udko kacze z wątróbką i żurawiną, czerninę z kaczki, szare kluski, plyndze z kurkami i domowe przetwory.  

Podczas imprezy wystąpiły lokalne zespoły: Kapela Ludowa Brzeziny oraz Kapela „Złote Kłosy” z Gminy Szczytniki, a dla naszych milusińskich moc atrakcji w strefie animacji.

A wieczorem do ucha przygrywał nam największe włoskie przeboje Luigi Pagano z zespołem, a po nim koncert charyzmatycznej Patrycji Runo z zespołem.

W trakcie imprezy mieliśmy również okazję „na żywo” śledzić na telebimie transmisję meczu finałowego Mistrzostw Świata w Rosji: Francja – Chorwacja.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań za ogromne zaangażowanie w przebieg imprezy i przygotowanie wielu potraw dla przybyłych gości. Po raz kolejny Panie udowodniły, że możemy na nie liczyć.

Składamy serdecznie podziękowania dla władz i pracowników Urzędu Miejskiego w Błaszkach oraz Centrum Kultury w Błaszkach za pomoc techniczną. I dla wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy.

smakilgd20181  Smakilgd2018

smakilgd3  smakilgd12

smakilgd4

smakilgd5

smakilgd6

smakilgd11

smakilgd9

smakilgd10

smakilgd7

Fot. Archiwum Urzędu Miejskiego w Błaszkach

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem