Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

Dlugosz Krolewski logo v1W dniu 31.05.2019 r. odbyła się wycieczka finalistów VII edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej wraz z opiekunami i przedstawicielami Stowarzyszenia "Długosz Królewski" do Poznania. 

 

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w magicznym labiryncie, w którym można było poczuć ducha dawnego Poznania o nazwie Blubry. Następnie przeszliśmy ulicami m.in. Starego Rynku, aby punktualnie w południe zobaczyć jedną z najważniejszych atrakcji Poznania na wieży poznańskiego Ratusza - trykające się rogami dwa koziołki. Kolejnym punktem była wizyta w Rogalowym Muzeum. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz odbył się zabawny pokaz o tajemnicach i wypiekach Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. 

W dalszej części wycieczki po obiedzie w jednej z restauracji z widokiem na piękne Jezioro Maltańskie, udaliśmy sie do Parku Linowego Pyrland. Jest to kompleks sportowo - rekreacyjny w formie torów przeszkód zamontowanych na drzewach na wysokości od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią, gdzie młodzież mogła sprawdzić swoich sił na wymagającym obiekcie. A na koniec grill i pieczone kiełbaski przygotowane przez Biuro LGD. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Olenderowi za przedstawienie i opowiedzenie historii Poznania, o jego zabytkach i miejscach wartych odwiedzenia, a także opiekunom za czuwanie nad bezpieczeństwem naszych finalistów. 

poznan1

poznan2

poznan3

poznan4

poznan5

poznan6

poznan7

poznan8

poznan9

poznan10

poznan11

poznan12

poznan13

poznan14

poznan15

poznan16

poznan17

poznan18

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem