„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze LGD Stowarzyszenia „Długosz Królewski””.

Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

1W sobotę, 30 kwietnia 2022r. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Długosz Królewski” włączyła się w akcję "Sprzątania rzeki Prosny", organizowaną przez Powiat Kaliski.

 

 W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 60 osób. Uczestnicy podzieleni na 5 ekip wyruszyli z pięciu punktów – z Grabowa nad Prosną, Kanii, Przystajni, Wielowsi i Sławina. Przy współuczestnictwie samorządów gminnych, ochotniczych straży pożarnych, lokalnych stowarzyszeń i organizacji posprzątano blisko 50 kilometrowy odcinek rzeki Prosny. Na zakończenie zorganizowany został piknik w miejscowości Przystajnia, podczas którego organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i podsumowali działania.

Akcja sprzątania rzeki Prosny miała na celu zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska, promocję turystycznych szlaków wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu, promocję spływów kajakowych, a przy tym była okazją do obcowania z niepowtarzalną przyrodą.

 

23 4 

56  

8 7  9

10 11

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem