„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze LGD Stowarzyszenia „Długosz Królewski””.

Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

dozynki1W dniu 21.08.2022 r. w Szczytnikach odbyły się dożynki powiatowo - gminne. Deszczowa pogoda nie wystraszyła gości, którzy licznie przybyli na uroczystości obrzędowe i liczne koncerty.


Powiatowo- Gminne Święto Plonów rozpoczęło się od mszy świętej w kościele parafialnym w Stawie, gdzie pojawiły się delegacje z chlebami dożynkowymi z gmin powiatu kaliskiego.
Korowód dożynkowy otwierała Orkiestra Dęta OSP z Iwanowic, której kapelmistrzem jest Adrian Militowski. Następnie w Korowodzie podążały delegacje, które przygotowały obrzęd dożynkowy – Panie i Panowie z Zespołu Złote Kłosy, którzy szli w tradycyjnych strojach ludowych, delegacja Powiatu Kaliskiego przeszła z flagami Polski i Powiatu w składzie Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy .
W korowodzie szła również delegacja Gminy Szczytniki na czele z wójtem Gminy Szczytniki Markiem Albrechtem, zastępcą wójta gminy Szczytniki Dariuszem Wawrzyniakiem, przewodniczącym Rady Gminy w Szczytnikach Bogdanem Augustyniakiem oraz radnymi gminy Szczytniki, a także delegacja Stowarzyszenia "Długosz Królewski" z chlebem dożynkowym.
Stowarzyszenie "Długosz Królewski" podczas tego dnia miało również swoje stoisko promocyjne, na którym znajdowały się liczne materiały promocyjne przygotowane dla mieszkańców.

 

dozynki4

dozynki2

dozynki5

dozynki7

dozynki8

dozynki9

dozynki10

dozynki11

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem