Logo top ue 2024mini


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze LGD Stowarzyszenia „Długosz Królewski””.

Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

1XI edycja SMAKÓW LGD już za nami. A działo się wiele, choć wstępnie pogoda nam nie sprzyjała, to w godzinach południowych nastało słońce, a nasze atrakcje znalazły swoich odbiorców. Mottem imprezy były dania serowe, tak więc nasze wspaniałe koła gospodyń: Koło Gospodyń Wiejskich w Brończynie (Gmina Błaszki), Koło Gospodyń Wiejskich w Dzięciołach (Gmina Brzeziny), Koło Gospodyń Wiejskich "Konwalia" w Psarach (Gmina Sieroszewice) oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Tymieńcu (Gmina Szczytniki), przygotowały przepyszne dania na bazie serów. Były zarówno przekąski na słodko jak i wytrawnie. Stoły przepełnione były od wyśmienitych potraw.

Gościem specjalnym był znany kucharz Mateusz Gessler, który przygotował dla przybyłych uczestników imprezy dwa rodzaje dań. Były to kopytka w sosie kaparowym z zielonymi szparagami oraz risotto z białym winem i trzema serami pleśniowymi. Dania te mogli skosztować uczestnicy wydarzenia.

Bazą imprezy, jak co roku był konkurs kulinarny dla KGW. Koła przygotowały potrawy odnoszące się do motta serowego imprezy, które oceniało osobowe jury, w tym: specjalista kuchni Mateusz Gessler, Prezes LGD Długosz Królewski Zbigniew Słodowy, Z-ca Wójta Gminy Szczytniki Dariusz Wawrzyniak oraz wytypowana osoba z publiczności tj. Pani Iga Szmaj.

W kolejnych dniach będziemy wrzucać zdjęcia dań konkursowych wraz z przepisami.

Wydarzenie uświetniały swoim występem zespoły kapele lokalne: Kapela Dysonans, Orkiestra Dęta w Iwanowicach wraz z mażoretkami, które wykonały perfekcyjny pokaz oraz Kapela Złote Kłosy, prezentująca się w nowym wydaniu.

Jak co roku, podczas imprezy SMAKI LGD nie mogło zabraknąć konkursu a żywo. Drużyny walczyły w konkurencjach, w których mogły wykazać się szybkością i zaradnością. Uczestnicy tarli ser, obierali ogórki, robili koktajl bananowy, porcjowali kurczaka, czy obierali czosnek pod presją czasu.

Pod koniec uroczystości, na podstawie zliczonych punktów konkursowych, wręczono nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsze miejsce zajęło KGW w Dzięciołach, drugie miejsce KGW "Konwalia" w Psarach oraz trzecie miejsce ex aequo KGW w Brończynie oraz KGW w Tymieńcu.

Na zakończenie wystąpił zespół coverowy Mała Lady P., który rozbawiał publiczność znanymi przebojami zespoły Lady Pank.

1 2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17 18

19  20

21 22

23 24

25 26

27  28

29  30

31  32

33  34

35  36

37  38

39 40

41  42

43  44

45 46

47 48

 50  51

52  53

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem