INFORMACJA O DOFINANSOWANIU PROJEKTU STOWARZYSZENIA „DŁUGOSZ KRÓLEWSKI" W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH - EFRR
Tytuł projektu
Zarządzanie Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Długosz Królewski”, jej monitorowanie, ewaluacja i animowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
Zadania realizowane w projekcie
Projekt obejmuje działania w zakresie zarządzania Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2023-2027 Stowarzyszenia „Długosz Królewski”, którego głównym celem jest wdrożenie LSR poprzez zaplanowane w ramach EFRR działania.
Głównym zadaniem będzie ogłoszenie i przeprowadzenie naboru wniosków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w trybie konkurencyjnym dla przedsięwzięcia P.3.4 Poprawienie stanu ogólnodostępnej infrastruktury technicznej i zwiększenie dostępności mieszkańców do zrewitalizowanych obiektów w ramach celu C.3. Poprawa dostępności i atrakcyjności obszaru LGD.
W celu prawidłowej realizacji powyższych zadań, LGD zaplanowała szereg działań takich jak:
• Prowadzenie Biura LGD, które będzie czynne 5 dni w tygodniu, od 7:30 do 15:30,
• Ogłoszenie i przeprowadzenie 1 naboru na operacje zaplanowane do realizacji z EFRR w ramach LSR,
• Przeprowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej obowiązków komunikacyjnych beneficjentów EFSI,
• Przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat głównych założeń LSR,
• Przeprowadzenie szkolenia dla potencjalnych wnioskodawców z zakresu m.in.: przygotowania wniosków o wsparcie oraz wniosków o płatność,
• Prowadzenie doradztwa da potencjalnych wnioskodawców ww. zakresie,
• Bieżące szkolenie członków organu decyzyjnego pracowników biura LGD,
• Zapewnienie, utrzymanie i aktualizację w okresie realizacji projektu strony internetowej zawierającej niezbędne informacje dla społeczności lokalnej itp.,
• Prowadzenie działań animujących lokalna społeczność,
• Włączenie ekspertów (w roli opiniodawczo-doradczej) przy weryfikacji formalnej oraz pomocniczej ocenie zgodności z LSR i spełnienia warunków udzielenia wsparcia w ramach naboru z EFRR.
Planowane działania wzbudzą zainteresowanie oraz zachęcą potencjalnych beneficjentów do aplikowania o środki, zwiększając tym samym liczbę zrealizowanych projektów. Ponadto celem działań LGD jest utrwalenie oraz pogłębienie akceptacji, przychylności mieszkańców obszaru LGD do wspólnej realizacji LSR. W celu osiągnięcia założeń projektu niezbędne jest zapewnienie m.in.: personelu bezpośrednio zaangażowanego w zarządzanie, rozliczanie, monitorowanie projektu. Biuro LGD będzie dostępne dla społeczności lokalnej przez 5 dni w tygodniu. Dodatkowo ponoszone będą koszty eksploatacji pomieszczeń wykorzystywanych na potrzeby realizacji projektu tj.: biuro - koszty wynajmu w tym opłaty eksploatacyjne oraz koszty związane z ogólną obsługą projektu: koszt rachunku bankowego, usługi pocztowe, koszty dostawy mediów itp.
Grupa docelowa
Grupę docelową działań Stowarzyszenia „Długosz Królewski”, stanowią mieszkańcy gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu i objętych zapisami LSR na lata 2023-2027.
Zgodnie z danymi wskazanymi w LSR, obszar LGD, według stanu na dzień 31 grudnia 2020 r., zamieszkuje 37 123 osób.
Działanie będzie realizowane w formie ogłoszonego konkursu dla jednostek sektora finansów publicznych.
Cel projektu
Celem projektu jest wdrożenie działań zaplanowanych w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 w ramach EFRR, na obszarze Stowarzyszenia „Długosz Królewski” do 30.09.2029 r.
Projekt będzie realizowany od 02.01.2024 roku do 30.09.2029 roku.
Efekty projektu
Planowane efekty rzeczowe (produkty) uzyskane w wyniku realizacji projektu:
1. Liczba obiektów kulturalnych i turystycznych objętych wsparciem – wartość docelowa 3 operacje.
Planowany rezultat:
1. Liczba osób odwiedzających obiekty kulturalne i turystyczne objęte wsparciem - wartość docelowa 200 osób.
Wartość projektu
Wartość projektu (całkowita wartość projektu): 426 964,67 PLN
Kwota dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich: 384 268,20 PLN
Wkład własny: 42 696,47 PLN
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
[Załączona grafika zawiera 4 logotypy umieszczone w poziomie. Od lewej: niebieski prostokąt, a na nim gwiazda w kolorze białym, gwiazda w kolorze czerwonym i gwiazda w kolorze żółtym, obok napis Fundusze Europejskie dla Wielkopolski, flaga Rzeczpospolitej Polskiej oraz podpis Rzeczpospolita Polska, obok napis Dofinansowane przez Unię Europejską oraz niebieski prostokąt, a na nim 12 żółtych gwiazd ułożonych w okrąg, obok herb Województwa Wielkopolskiego biały orzeł na tle czerwonej tarczy, obok napis Samorząd Województwa Wielkopolskiego].