„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze LGD Stowarzyszenia „Długosz Królewski””.

Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

A3 plakat jarmark 3

ankiety satysfakcji Szanowni mieszkańcy Gmin Błaszki, Brzeziny, Sieroszewice, Szczytniki!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Długosz Królewski” rozpoczyna prace nad stworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027, która umożliwi pozyskanie środków finansowych na realizację zadań, inwestycji, wydarzeń i wszelkich inicjatyw, które wpłyną na rozwój naszego terenu oraz przyczynią się do poprawy życia mieszkańców.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o włączenie się w prace związane z budową Lokalnej Strategii Rozwoju i wypełnienie poniższej ankiety, która umożliwi nam określenie celów i kierunków działania w nowym okresie programowania.

Ankietę można rozpocząć uruchamiając poniższy link:

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=f4d9c18f&&b=0303181a9&&c=c18d83e5

W razie problemów czekamy na informację pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonem 62 76 98 222

DSC 1611W dniu 22 września 2022r. w sali OSP w Brzezinach odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Długosz Królewski".

komisjarewizyjna202215 września 2022 r. w Biurze LGD odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia "Długosz Królewski".

DSC 1569W dniu 14 września 2022r. Lokalna Grupa Działania "Długosz Królewski" zrealizowała kolejny etap projektu współpracy EKOBAIK. W ramach zadania zakupiono, rozwieziono i wręczono na terenie każdej gminy objetej Lokalną Strategią Rozowoju pojemniki- serca na zużyte nakrętki.

narodowe czytanie1Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Kaliszu, reprezentując Stowarzyszenie "Długosz Królewski" mieliśmy przyjemność wziąć udział w Narodowym Czytaniu 2022, które odbyło się w pięknej scenerii brzezińskich stawów.

 54W dniu 02.09.2022 r. w budynku sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach odbyło się uroczyste zakończenie przeglądu kulinarnego pn. „Nasze kulinarne dziedzictwo”, realizowanego w ramach projektu współpracy pt. Ekologiczna Kraina Bab Aktywnych i Kreatywnych. Na tą uroczystość zostały zaproszone wszystkie 42 koła gospodyń wiejskich, które w terminie do 30 czerwca br. złożyły formularz zgłoszeniowy z zaproponowaną przez siebie potrawą konkursową, jej krótkim opisem, zdjęciami poglądowymi oraz krótkim rysem historycznym swojej organizacji.

1W dniu 30.08.2022 r. w Brzezinach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym na najciekawsze i warte uwagi miejsce w województwie wielkopolskim i łódzkim oraz w konkursie plastycznym pn. „Mieszkańcy lasu” lub „ Ziemia planeta ludzi”. Konkursy zostały przeprowadzone w ramach realizowanego projektu współpracy pn. Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych.

 

dozynki1W dniu 21.08.2022 r. w Szczytnikach odbyły się dożynki powiatowo - gminne. Deszczowa pogoda nie wystraszyła gości, którzy licznie przybyli na uroczystości obrzędowe i liczne koncerty.

wystawaocena1W dniu 18.08.2022 r. w Biurze LGD odbyła się długo wyczekiwana ocena prac złożonych w ramach konkursów: konkursu fotograficznego oraz konkursu plastycznego. Łącznie komisja składająca się po jednym przedstawicieli z każdej gminy oraz Prezes Zarządu LGD mieli do oceny 166 prac. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem