„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze LGD Stowarzyszenia „Długosz Królewski””.

Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close
1W dniu 30.08.2022 r. w Brzezinach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym na najciekawsze i warte uwagi miejsce w województwie wielkopolskim i łódzkim oraz w konkursie plastycznym pn. „Mieszkańcy lasu” lub „ Ziemia planeta ludzi”. Konkursy zostały przeprowadzone w ramach realizowanego projektu współpracy pn. Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych.

 

W konkursach uczestniczyli dzieci i młodzież z klas „0”, 1-3 oraz 4-8 szkół podstawowych z obszaru działania czterech gmin członkowskich: Gminy Brzeziny, Gminy Szczytniki, Gminy Sieroszewice oraz Gminy Błaszki. Łącznie zostało złożonych 166 prac, w tym 118 prac w konkursie plastycznym i 48 zdjęć w konkursie fotograficznym.  

W zapełnionej po brzegi Sali OSP w Brzezinach spotkali się wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursach wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. Wszystkich przybyłych gości przywitał Zbigniew Słodowy – Prezes Zarządu Stowarzyszenia. Ponadto z zaproszonych gości uczestniczyli również Anatol Piaskowski – Wójt Gminy Sieroszewice, Grażyna Kuchnicka – przedstawiciel Wójta Gminy Szczytniki oraz Małgorzata Woźniakowska Skarbnik Gminy Błaszki.

Jury w składzie dokonało oceny zanonimizowanych prac w dniu 18.08.2022 r.

1. Zbigniew Słodowy – Prezes LGD

2. Anatol Piaskowski – Wójt Gminy Sieroszewice

3. Marek Cieślarczyk – Wójt Gminy Brzeziny

4. Małgorzata Bloch – Skarbnik Gminy Szczytniki

5. Magdalena Jeziorska – przedstawiciel Burmistrza Błaszek

Lista zwycięzców w konkursie fotograficznym

1. Igor Pacholski – SP w Kwaskowie / nagroda – laptop

2. Szymon Karsznia – SP w Błaszkach / nagroda – smartfon

3. Jakub Gąsiorowski – SP w Sędzimirowicach / nagroda – smartwatch

Lista zwycięzców w konkursie plastycznym

1. Adrianna Kuczyńska – SP w Brzezinach / nagroda – hulajnoga elektryczna

2. Maja Piwońska – Przedszkole w Brzezinach / nagroda – trampolina

3. Mateusz Wielowski – SP w Szczytnikach / nagroda – aparat fotograficzny natychmiastowy

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe gadżety Stowarzyszenia takie jak m.in.: ekologiczne torby bawełnianie, worki-plecaki z konopi, kredki, długopisy, lunchboxy czy notesiki.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za tak liczne przybycie!

1234567
89101112131415161718192021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem